Območna revija odraslih pevskih zborov in malih vokalnih skupin KDOR POJE... 2025
Organizator
1. PEVSKI ZBOR DRUŠTVA UPOKOJENCEV SVETI TOMAŽ
Zborovodkinja DARJA ŽGANEC HORVAT
2. MOŠKI PEVSKI ZBOR DOBRAVA, KULTURNO ŠPORTNO DRUŠTVO DOBRAVA
Zborovodja DAVID STANIČ
3. ŽENSKI PEVSKI ZBOR OKARINA, PEVSKO DRUŠTVO OKARINA
Zborovodkinja ZLATKA PUKLAVEC BANJANIN
4. MEŠANI PEVSKI ZBOR PROSVETNEGA DRUŠTVA GORIŠNICA, PROSVETNO DRUŠTVO RUDA SEVER GORIŠNICA
Zborovodja KEVIN BEZJAK
Aleš Marčič je šolanje solopetja pričel na Srednji glasbeni in baletni šoli Maribor pri prof. Jolandi Korat. V tem času je na državnem tekmovanju mladih glasbenikov RS dvakrat osvojil 1. nagrado in kot prvonagrajenec nastopil z orkestrom Slovenske filharmonije. Študij petja je kot štipendist Ministrstva Republike Slovenije za kulturo nadaljeval na Univerzi za glasbo v Grazu, kjer je leta 2003 diplomiral z odliko, dve leti kasneje pa tam končal magistrski študij. Dodatno se je izpopolnjeval pri mojstrih, kot so Walter Berry, Marjana Lipovšek, Alfred Burgstaller, Kurt Widmmer. Junija 1999 je za glasbene dosežke prejel Priznanje dr. Romana Klasinca. Leta 2000 je na Fakulteti za elektrotehniko v Mariboru uspešno zaključil univerzitetni študij elektrotehnike. Z vrsto opernih vlog, koncertov, recitalov in drugih nastopov se je kot koncertni pevec predstavil tako v Sloveniji, kot tudi v Avstriji, Italiji, Nemčiji, na Madžarskem v ZDA in Kanadi.
Leta 2010 je soustanovil Komorni zbor Hugo Wolf, katerega vodi še danes. Zbor z izrazitim medkulturnim poslanstvom se je uspešno predstavil na več domačih in mednarodnih tekmovanjih. Za njegovo delovanje na področju zborovske glasbe mu je Javni sklad RS za kulturne dejavnosti za leto 2020 podelilo Gallusovo listino. Za koncert svetovno uveljavljenega tenorista Andrea Bocellija je v Ljubljani, Slovenija, 2016 pripravil 70-članski pevski zbor, sestavljen iz pevcev komornih zborov Hugo Wolf in Orfej ter solopevcev Glasbene in baletne šole Antona Martina Slomška. Leta 2018 je ustanovil Mariborski koncertni zbor, s katerim sodeluje v koncertnih produkcijah priznanih koncertnih odrov in ustanov. S pevskimi solisti je pripravil več tematskih koncertov z operetnimi in opernimi odlomki ter recitali, od 2022 pod imenom Vokalni atelje Robet Stolz. Leta 2008 je v okviru Zavoda Antona Martina Slomška idejno zasnoval Glasbeno in baletno šolo Antona Martina Slomška, kjer je kot ravnatelj in učitelj solo petja zaposlen še danes. S svojimi učenci je na domačih in mednarodnih tekmovanjih dosegal najvišja priznanja.
Je večkratni žirant pevskih tekmovanj. Za svoje zborovske dosežke je leta 2020 prejel Gallusovo listino, ki jo vsako leto podeljuje JSKD. Od 2022 je strokovni ocenjevalec območnih revij pevskih zborov, ki jih prireja JSKD. Z Zavodom Republike Slovenije za šolstvo sodeluje kot vodja študijske skupine za petje ter predavatelj.
Kot strokovni sodelavec glasbenega področja je sodeloval je pri izdelavi Lokalnega programa kulture 2015-2020 za mesto Maribor. Od 2016 je direktor mednarodnega glasbenega tekmovanja IMMCC Maribor, ki koprodukcijsko sodeluje z Opero in baletom SNG Maribor. Od 2017 je podpredsednik Društva slovenskih pevskih pedagogov.